12,13,19,20,21.02.2024 r. w tych dniach odbywały się zajęcia feryjne w filii bibliotecznej w Rostarzewie. Podczas pierwszego spotkania, dzieci miały okazję,  na podstawie książki „Z przysłowiami za pan brat”, dowiedzieć się co oznaczają różne przysłowia i wysłuchać opowiadania „Nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe”. Tego samego dnia wykonały również serduszkowe breloczki do kluczy, aby podarować je swoim najbliższym na „Walentynki”. Następnego dnia, w ostatnim dniu karnawału, wzięły udział w baliku, na który przybyły w przepięknych przebraniach. Tego dnia czas umilały dzieciom tańce połączone z różnymi zabawami. Na kolejnym spotkaniu dzieci wykonały „mini” karmnik na deseczce, ze smaczną przekąską dla ptaków, bawiły się w kalambury oraz wysłuchały opowiadania „Żeby kózka nie skakała to by nóżki nie złamała”. Podczas przedostatniego spotkania dzieci wspólnie przeczytały książkę pt. „Przez pory roku”, a następnie tworzyły z gliny magnesy na lodówkę oraz pobawiły się w kalambury. Gry planszowe i inne zabawy umiliły czas dzieciom, w ostatni dzień ferii. Tego dnia, dzieci miały również okazję uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym „Złośliwości jej królewskiej mości”.