9 listopada br., po raz kolejny odwiedzili bibliotekę aktorzy ze studia teatralnego KRAK-ART z Krakowa, którzy zaprezentowali spektakl pt. „Piraci i skarb pustyni”. Uczestnicy spotkania mogli posłuchać morskich opowieści i za sprawą głównej bohaterki Kostki oraz kapitana Jacka, statkiem pirackim wypłynęli do Egiptu, w poszukiwaniu wielkiego skarbu, zwanego Diamentem Nilu. Nasi bohaterowie na swojej drodze spotykają tajemnicze postaci i przeżywają liczne przygody. Kolorowe kostiumy, szanty, żargon żeglarski oraz interaktywna forma przedstawienia sprawiły, że dzieci chętnie włączyły się do wspólnej zabawy, przeżywając z bohaterami przedstawienia liczne przygody. Spektakl zakończył się przesłaniem, że największym skarbem dla człowieka jest miłość i przyjaźń. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólnie spędzony czas.