Szanowni Państwo! „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza będą lekturą w tegorocznej odsłonie Narodowego Czytania. Miło nam poinformować, że do Gminnej Biblioteki Publicznej w Rakoniewicach dotarła okolicznościowa pieczęć z Kancelarii Prezydenta RP, która posłuży do składania pamiątkowego stempla na przyniesionych przez uczestników wydarzenia egzemplarzach „Ballad i romansów”. Już dziś serdecznie zapraszamy mieszkańców do udziału w tym wydarzeniu kulturalnym, 3 września (sobota) o godz. 15:00 – Ogród za Biblioteką. Więcej szczegółów wkrótce!

Na naszych półkach pojawiły się kolejne nowości, które POLECAJĄ SIĘ NA WAKACJE.

Powiększa się grono naszych Czytelników. Prezentujemy najmłodszych, którzy stali się pełnoprawnymi czytelnikami w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”. Gminna Biblioteka Publiczna w Rakoniewicach wraz z filiami bierze udział w projekcie Instytutu Książki z powodzeniem od roku 2020. Adresatami są dzieci w wieku przedszkolnym. Udział jest bezpłatny. Na start dziecko otrzymuje bezpłatną wyprawkę czytelniczą: książkę pt. „Pierwsze czytanki dla…, broszurę dla rodziców pt. „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” oraz KARTĘ MAŁEGO CZYTELNIKA do zbierania naklejek ze zwierzątkami. Przy każdej kolejnej wizycie w Bibliotece i wypożyczeniu co najmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę do karty, a po uzbieraniu dziesięciu, zostaje uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Chcesz dołączyć do grona MAŁYCH WIELKICH CZYTELNIKÓW przyjdź do BIBLIOTEKI.