13 maja br. w Oddziale dla dzieci odbyła się lekcja biblioteczna pt. „Książka i moja wyobraźnia”. To już kolejna lekcja biblioteczna w trwającym Tygodniu Bibliotek, która odbyła się w rakoniewickiej książnicy. Tym razem z udziałem klas II b i II c. Uczestnicy spotkania zapoznali się z ogólnymi zasadami wypożyczania książek oraz funkcjonowaniem i ofertą biblioteki. Wysłuchali książki autorstwa Iwony Pietrzak-Płachta pt. ,,Wypożyczalnia skrzydeł”. To opowieść o mocy, która drzemie w książkach, czytaniu i magicznym miejscu jakim jest – Biblioteka. Po jej wysłuchaniu, dzieci przeniosły się do „świata wyobraźni” i przelały na papier swoje marzenia. Nawiązując do tegorocznego hasła Tygodnia Bibliotek „Biblioteka – miejsce na czasie” zachęcamy do częstego odwiedzania bibliotek, bo to sezamy obfitości, w których każdy ma szansę nie tylko wypożyczyć książkę, ale także skorzystać z szerokiej i różnorodnej oferty jaką książnice kierują do swoich czytelników.

W poniedziałek 13 maja grupa ”Jeżyki” z wychowawczynią Karoliną Przybylską odwiedziła filię biblioteczną w Rostarzewie, by świętować TYDZIEŃ BIBLIOTEK. Dzieci wysłuchały bajki „Franek już nie narzeka” z teatrzyku kamishibai, następnie w nawiązaniu do obejrzanego mini-teatrzyku uczestnicy spotkania porozmawiali o tym skąd się bierze mąka, jakie etapy muszą zaistnieć by powstał chleb, a zabawa ruchowa „Od ziarenka do bochenka” zachęciła ich do wykonania pracy plastycznej. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pachnącą, świeżutką i chrupiącą bułeczkę. Było bardzo sympatycznie i wesoło.