Walentynki, to doskonały temat do wspólnych rozmów o miłości. Czy miłość jest lekiem na całe zło? Na pewno jest to jedna z silniejszych emocji, dzięki której nasze ŻYCIE nabiera barw. O miłości można by rozprawiać w nieskończoność. Pełno jest miłości w piosenkach, wierszach, różnych sentencjach, i oczywiście w książkach, które my bibliotekarze i nasi Czytelnicy kochamy. I dlatego właśnie, w rakoniewickiej bibliotece tegoroczne Walentynki obchodzimy pod hasłem „Kocham książki”. Z tej okazji dla naszych małych i dużych Czytelników przygotowaliśmy FOTOBUDKĘ z hasłem przewodnim i akcentami walentynkowymi, a dla wypożyczających w tym dniu książki, drobny upominek w postaci czerwonego (jakże by inaczej), smacznego jabłuszka z napisem „Love”.