„8 – 15 maja XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2019 #biblioteka ‘’ – za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Dnia 20 maja 2019 roku Gminną Bibliotekę Publiczną w Rakoniewicach odwiedziły dzieci z rakoniewickiego przedszkola. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką , zawodem bibliotekarza oraz propagowanie głośnego czytania. Przedszkolaki z zainteresowaniem zwiedziły bibliotekę. Podczas rozmowy chętnie opowiadały o swoich doświadczeniach z książką, dla niektórych była to pierwsza wizyta w bibliotece. Dzieci zostały zapoznane z zasadami przebywania w bibliotece, a także dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem. Kolejnym punktem spotkania było głośne czytanie książki – „Kicia Kocia w bibliotece” , książki z tej serii są uwielbiane przez dzieci i wysoko oceniane przez rodziców. Po odwiedzinach dzieci wykonały prace plastyczne z motywem biblioteki. Z tych prac wykonano wystawę, którą można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki. W dniu 21 maja 2019 roku odbył się spektakl teatralny dla dzieci pt. „PRASTARA KSIĄŻNICA – SKARB I TAJEMNICA… bo mądrość tkwi nie tylko w WiFi” . Spektakl ukazał nam jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa przyjaźń, wzajemna pomoc i szacunek.
Bardzo serdecznie dziękujemy za odwiedziny.

W ramach Tygodnia Bibliotek w dniu 21 maja 2019 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rakoniewicach odbył się spektakl dla dzieci w wykonaniu aktorów Teatru Maska z Krakowa pt. ”PRASTARA KSIĄŻNICA – SKARB I TAJEMNICA …. bo mądrość tkwi nie tylko w WiFi ”. W dzisiejszym świecie często mawia się, że Internet to skarbnica wiedzy.… Continue reading

21 maja odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, omawiano książkę pt. „Zapomniałam, że Cię kocham” Gabrielle Zevin. Gabrielle Zevin jest amerykańską pisarką i scenarzystką. Ukończyła Harvard. Sławę przyniosła jej pierwsza powieść „Gdzie Indziej”. Dzięki wydawnictwu Initium, mamy możliwość poznania kolejnej historii napisanej przez tę autorkę, która była nominowana w 2007 roku do nagrody za Najlepszy… Continue reading